Najlepsze gry na telefon

Dawno minęły czasy, gdy gry telefoniczne były jedynie prostymi aplikacjami, które mogły nam co najwyżej pomóc wypełnić czas podczas stania w kolejce czy jazdy autobusem. Dzisiejsze produkcje na urządzenia mobilne z powodzeniem mogą pod wieloma wzorami konkurować grywalnością i jakością z tymi dedykowanymi na komputery i konsole. Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem? 

Rozrywka w zasięgu ręki: Najczęściej wybierane gry multiplayer na telefon

Nie od dziś wiadomo, że gry to świetna zabawa. Zdecydowanie staje się jeszcze lepsza, gdy możemy zaprosić do rozgrywki więcej osób i bawić się wspólnie. Dlatego gry multiplayer na telefon cieszą się rosnącą popularnością. Co więcej, wiele tytułów umożliwia łączenie się graczy z różnych platform: komputerów, konsol oraz urządzeń mobilnych, dzięki czemu nawet z dala od komputera możemy kontynuować starcia z innymi graczami.

Przygotowana z myślą o fanach Warcrafta gra Hearthstone to karcianka stworzona na wzór kolekcjonerskiej gry karcianej World of Warcraft: TCG. Tym razem jednak karty są wirtualne, a gracze z całego świata mogą rywalizować ze sobą bez względu na odległość. Miłośnicy tego typu gier, którzy jednocześnie upodobali sobie prozę Sapkowskiego lub też mają za sobą wiele godzin spędzonych przy trzech częściach gry Wiedźmin z pewnością zainteresują się również Gwintem – grą karcianą osadzoną w tym uniwersum. Ci, którym bliższe są militarne klimaty mogą natomiast rozegrać starcia z innymi żołnierzami na polach bitewnych Call of Duty: Mobile.

Gry strategiczne na telefon: Najlepsze tytuły multiplayer

Gracze, którzy najlepiej czują się jako urodzeni przywódcy wydający rozkazy podwładnym z pewnością chętnie zmierzą się w grach strategicznych. Aby poziom rywalizacji był odpowiednio motywujący do wytężonej rozgrywki, przydadzą się z pewnością także przeciwnicy. Mobilna wersja najnowszej części Cywilizacji, Tropico, czy nieśmiertelne klasyki z serii Total War: Medieval II oraz Rome to propozycje, które mogą wciągnąć na długie godziny. Tym, którzy myślą o czymś mniej wymagającym, ale w dalszym ciągu dającym wiele godzin wspaniałej rozrywki można polecić takie pozycje jak SimCity BuildIt czy Clash of Clans. Producenci mają do zaoferowania pełną ofertę: od gier, które umilą podróż do pracy aż po rozbudowane strategie wymagające skupienia i planowania.

Gry RPG na telefon: Przegląd porywających gier multiplayer

Możliwość wcielenia się w postać i wyruszenia na przygodę pociąga graczy od dziesięcioleci. Odpowiedzią na tą potrzebę są właśnie gry RPG, kiedyś oferujące przede wszystkim rozgrywkę jednoosobową, dziś nastawione w znacznej mierze na tryb wieloosobowy, gdzie gracze mogą łączyć siły w walce z silniejszym przeciwnikiem lub przeciwnie – rywalizować między sobą. Jedną z najbardziej znanych gier multiplayer na telefon, a zarazem specyficznych, bo wykorzystujących świat, który nas otacza jest Pokemon GO, w której wcielamy się w trenera Pokemonów, podróżując po realnym świecie, by toczyć walki w świecie wirtualnym. Fani klasyków z pewnością sięgną natomiast po Diablo Immortal – dedykowaną graczom mobilnym wersję należącej do nieśmiertelnej serii RPG-ów. 

Dzisiejszy rynek gier mobilnych to już całkowicie odrębna kategoria, dla której producenci przygotowuję dedykowane propozycje pełnoprawnych wersji gier na komputery i konsole lub nawet odrębne propozycje osadzone w danym uniwersum. Dzięki temu gracze, którzy nie mają zbyt wiele czasu na spędzenie go przed ekranem komputera mogą z powodzeniem wykorzystać niewielkie przerwy w ciągu dnia, by dostarczyć sobie odrobiny rozrywki.