forza horizon

Forza Horizon 2 to gra wyścigowa z 2014 roku, w którą możemy zagrać na konsolach Xbox. Jest jedną z najpopularniejszych gier w tym gatunku, a dzięki otwartemu światowi, dynamicznie zmieniającym się warunkom pogodowym oraz całej masie różnorodnych wyzwań, gracz nie ma czasu się w niej nudzić. Zaczynając przygodę, stajemy przed niesamowitym wyzwaniem, które możemy sobie ułatwić stosując odpowiednią strategię. Gra nie należy do najłatwiejszy, ale osiągając w niej coraz lepsze wyniki, odczujemy masę satysfakcji. Zatem od czego zacząć?

Opanuj technikę jazdy. Tajemnice skutecznego przyspieszenia

Żeby kroczyć ścieżką w kierunku mistrzostwa, musimy zacząć od nauki prowadzenia samochodu wyścigowego. Należy umiejętnie wykorzystywać przyspieszenie i hamowanie, a także odpowiednio pokonywać zakręty. W jaki sposób to osiągnąć? Oto kilka wskazówek:

  1. Zakręty – kluczowe w ich pokonywaniu jest wybranie odpowiedniej linii jazdy. Przy zakrętach o małym promieniu, warto odrobinę ścinać wewnętrzne krawężniki, natomiast przy tych zwiększających promień, lepiej wjechać głębiej przy zewnętrznej linii i przyspieszyć przy wyjść z zakrętu.
  2. Hamowanie – kluczowe jest hamowanie przed zakrętem, jeszcze na prostej, to pozwoli nam uniknąć poślizgów, łatwiej pokonać zakręt i wykorzystać przyspieszenie na wyjściu z niego, cały czas kontrolując samochód.
  3. Przyspieszenie – używajmy go przy wyjściu z zakrętów i na prostych odcinkach. Odpowiednia regulacja prędkości pozwoli nam utrzymywać kontrolę nad pojazdem i nie tracić czasu na uderzanie w przeszkody czy wypadnięcie z trasy.
  4. Tuning samochodu – ważne jest, by dostroić nasz pojazd do konkretnej trasy i wyścigu. Optymalne ustawienia pozwalają sporo zyskać.
  5. Znajomość trasy – tylko trening i praktyka pozwolą wyrobić w sobie nawyk hamowania i przyspieszania w odpowiednich miejscach. Dzięki temu będziemy także wiedzieć, gdzie można użyć skrótu, gdzie przyciąć zakręt, jak uniknąć przeszkody.

Zgromadź niezbędne części. Jak wybrać właściwe ulepszenia do twojego samochodu?

Rozwijanie samochodów i dostosowanie ich do konkretnego wyścigu czy trasy jest niezbędne w Forza Horizon 2. Jest to bardzo rozbudowany aspekt gry i możemy w pojeździe usprawnić niemal wszystko. Możemy zmienić ustawienia silnika, skrzyni biegów, układu zawieszenia, układu napędowego, hamulców czy aerodynamiki. Wybór jest ogromny i często zależy nie tylko od trasy bądź pojazdu, ale też naszych preferencji. Nim jednak odkryjemy jakie ustawienia są dla nas najlepsze, warto celować w osiągnięcie jak najlepszego przyspieszenia w połączeniu z doskonałą przyczepnością i kontrolą w trakcie jazdy. Po każdej zmianie ustawień dobrze jest przetestować samochód na trasie i sprawdzić, czy idziemy w dobrym kierunku.

Wykorzystaj teren. Wielki wpływ środowiska na strategie wyścigowe

Otwarty świat w Forza Horizon 2 pozwala dostosować strategię jazdy do dowolnego wyścigu. Często na trasie możemy spotkać naturalne skróty, poboczne czy nieutwardzone trasy, co pozwoli nam zyskać kilka cennych sekund między punktami kontrolnymi. Czasami warto też wykorzystać drifting, by płynniej pokonać zakręt i wyprzedzić rywali. Mając napęd na cztery koła możemy zyskać na błocie czy glinie, z kolei rezygnując z niego, lepiej jechać utwardzoną drogą, Abstrahując od czasów wyścigów, warto także eksplorować ten świat, by zdobywać ukryte nagrody, które pozwolą na szybszy rozwój naszych maszyn.

Wiele dróg do zwycięstwa. Znajdź swoją

Porady przedstawione powyżej są tylko wskazówkami. Dla każdego graczy inna droga do sukcesu będzie lepsza. Można godzinami bawić się ustawieniami samochodu, doprowadzając go do perfekcji. Można znać trasy na pamięć i wykorzystać każdy skrót. Można też doskonale prowadzić pojazd. Ważne jest, by znaleźć drogę, która sprawi nam najwięcej frajdy z gry.