Odkryj ukryte lokacje: Przewodnik po nieznanym świecie Dragon Age 4

Dragon Age 4 to kolejna odsłona popularnego cyklu gier RPG. Wiele informacji na temat gry owianych jest wciąż tajemnicą. Zainteresowani zastanawiają się przede wszystkim, kiedy Dragon Age 4 ujrzy światło dzienne. Według najnowszych informacji może to nie mieć miejsca nawet w 2023 roku. Co trzeba wiedzieć o tym tytule?

Kluczowe umiejętności bohaterów: Jak wykorzystać moc postaci w Dragon Age 4

Wiele wskazuje na to, że motorem napędowym nowej części Dragon Age będą właśnie postaci. W centrum uwagi znajdzie się Straszliwy Wilk, czyli fałszywe elfie bóstwo, a w rzeczywistości mag Solas pojawiający się w trzeciej odsłonie serii. Według jednej z grafik w grze mogą wystąpić także Szarzy Strażnicy – rycerze chroniący świat przed Arcydemonami z pierwszej części. Można się spodziewać w Dragon Age 4 Morrigan znanej już wcześniej. To przybrana córka Flemeth nazywana Wiedźmą z Głuszy, apostatka, towarzyszka i opcja romansowa dla męskiego Strażnika w Dragon Age: Początek. Niewiele można powiedzieć o szczegółach dotyczących mocy bohaterów, gdyż twórcy nie uchylają chętnie rąbka tajemnicy. Niektórzy starają się jednak wysnuć, jakie umiejętności mogą posiadać na bazie zarysu fabuły. Przewijają się tu angielskie nazwy takie jak Magic Archer, Antivan Crow, Grey Warden, Lord Of Fortune, Magister, Mortalitasi, Undead Warrior, Elven Mage czy Qunari Operative.

Tajemnice świata Thedas: Odkrywanie sekretów i zadań pobocznych w Dragon Age 4

Świat Dragon Age jest ogromny i umożliwia odkrywanie setek pobocznych zadań, które zapewniają graczom więcej wiedzy, sprzętu, złota, mocy, PD i wpływów. Wraz z postępami w głównej historii użytkownicy zyskają dostęp do większej liczby takich zadań, tak samo jak w części „Inkwizycja”. Wówczas większość z nich dało się dodać do swojego dziennika dzięki rozmowom z postaciami oznaczonymi wykrzyknikiem. Niektóre były odblokowywane dzięki zaliczaniu danej operacji lub spotkaniu się z towarzyszem. Świat Thedas kryje wiele tajemnic, w które warto się zagłębić chcąc rozpocząć rozgrywkę. Na przykład, umiejętności przestępcze rozwijane są poprzez kradzieże, zabijanie i przebywanie na zastrzeżonych terenach. Tej działalności poświęcone są trzy drzewka umiejętności, czyli Legerdemain, Thieves Guld i Dark Brotherhood. Przyłapanie gracza na kradzieży, zabójstwie albo na terenie zastrzeżonym wiąże się z karą grzywny. Zadania poboczne są powiązane z najważniejszymi członkami Gildii Złodziei. Będą dostępne, gdy użytkownik zdobędzie odpowiednią reputację i wykona konkretne zadania. Zadań tych jest siedem, a ukończenie każdego wiąże się ze zdobyciem dziesięciu punktów reputacji.

Walka z najsilniejszymi przeciwnikami: Sposoby radzenia sobie z trudnymi przeciwnikami w grze

Choć nie wiadomo jeszcze jak dokładnie będzie wyglądała walka z przeciwnikami w Dragon Age 4, można wysnuć przypuszczenia oparte na poprzednich częściach gry. Jedna grupa przeciwników prezentuje poziom podobny do członków drużyny, a druga – wyższy. Od tych lepiej rozwiniętych można się oddalić i powrócić w dalszej części rozgrywki, np. po awansowaniu na taki sam poziom doświadczenia jak oni bądź znajdując alternatywną ścieżkę umożliwiającą dotarcie do celu. Niekiedy można spróbować skorzystać z wierzchowca, co pozwoli na szybkie przemknięcie obok wrogów. Ta taktyka nie zawsze działa ze względu na możliwość zaatakowania zwierzęcia przez przeciwników i zmuszenia bohatera do walki. W ostateczności można nakazać podwładnym zaprzestać ataków i rozpocząć ucieczkę.